تورجا

دانستنی های سفر

به مناطق و مراکز خرید در ایران که مراجعه میکنید متوجه میشوید که ایران بهشتی برای خریداران است. در اینجا به چند چیز که بهترین هدیه ها می تواند باشد اشاره خواهیم کرد. 

میوه های خشک و زعفران 

اگر شما فکر می کنید میوه های خشک به پسته و بادام و خرما محدود می شود اصلاً اینطور نیست. انواع میوه های خشک شور و غیر شور با تنوع گشترده ای در بازارهای مختلف وجود دارد. 

ایرانیان به طور مداوم از آجیل شور به عنوان میان وعده استفاده می کنند از جمله تخمه هندوانه، تخمه آفتابگردان و.... 

این آجیل و خشکبار می تواند بهترین هدیه برای فامیل و دوستان باشد. 

زعفران از هدیه های دیگر است که در آشپزخانه هر ایرانی موجود می باشد. زعفران های با کیفیت در بسته های بسیار شیک در بازار موجود است. 


 انواع و اقسام شیرینی های ایرانی 

" گز " و " سوهان " دو شیرینی معروف ایرانی هستند که به راحتی می توان آنها را تهیه کرد. در مزه ها و طعم های مختلف و در آنها مغزهایی مانند پسته و بادام نیز وجود دارد. 

 

 

ترمه 

نوعی پارچه گرانبها از الیاف لطیف از صنایع دستی سنتی ایرانی می باشد. دارای نقش های مختلف مانند " بته جقه " و " گل های شاه عباسی " می باشد. 

ترمه ها دارای تنوع بسیار در رنگهای مختلف می باشند. ترمه های شهر یزد بسیار معروف است. برای بافت ترمه از ابریشم و پشم مرغوب استفاده می کنند. 

 

طلا و جواهرات و زینت آلات نقره 

هر منطقه از ایران تعدادی فروشگاه های جواهر دارند که دارای طلاهای 18 عیار می باشند. دستبند، آویز، حلقه همه بسیار جذاب هستند و شما را به خود خیره می کنند. اگر شما از طلا استفاده نمیکنید حتی می توانید انواع نقره با تزیین یاقوت، زمرد و عقیق و فیروزه خاص مشهد را نیز خریداری کنید. 

 

 سنگ های قیمتی 

اگر شما در ایران هستید و چند سنگ قیمتی خریداری نکرده اید بزرگترین اشتباه را مرتکب شده اید. 

عقیق با کیفیت، یاقوت، زمرد، فیروزه، مروارید و بسیاری از سنگ های قیمیتی دیگر که در سراسر ایران وجود دارد. مغازه داران مشتاق به شما در مورد فواید و ارزش های این سنگ ها توضیح خواهند داد. می توانید از این سنگ ها در آویز، حلقه و دستبند استفاده نمایید. 

 

فرش ها 

فرش های دستباف ایرانی و قالیچه های مختلف که شما حتما باید از ایران خریداری نمایید. رنگ های غنی و سبک های مختلف، انتخاب را بسیار دشوار کرده است. اگر ه دنبال چیز کوچکی هستید می توانید از انواع فرش های دیواری با طرح های سنتی و بسیاز زیبا خریداری نمایید. 

 

 انواع صنایع دستی 

صنایع دستی کوچک و ارزان مانند نقاشی های مینیاتوری، جعبه های چوبی دست ساز، محصولات شیشه ای، مجسمه های مختلف و چرم دوزی را می توانید ببینید. تسیبح های متفاوت و بسیار زیبا، کتاب قرآن با جلدها و مدل های مختلف نوشتاری و طرح های زیبا نیز بسیار وجود دارد.  

مانتو و روسری 

وقتی به ایران سفر می کنید باید حتماً خانمها از لباس مانتو و روسری استفاده نمایید. در تمام طول سفر خانمها باید از مانتو و روسری استفاده نمایند. 

مانتوها با توجه به فصل در جنس های مختلف و روسری هم در رنگهای مختلف وجود دارد. 

 

در صورت تمایل در خبرنامه ما عضو شوید.
Copyright © 2020 tourja. All rights reserved.